Достапни линкови

„Златната“ Парулеска: Помалку на улици и на социјални мрежи, а повеќе во салите


„Златната“ Парулеска: Помалку на улици и на социјални мрежи, а повеќе во салите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Охриѓанката Христијана Парулеска се вљубила во традиционалното таеквондо уште на прва. Пет години подоцна и бројни медали помеѓу, таа стигна и до злато на последното европско натпреварување во Јесоло, Италија. Таму, нашата Парулеска беше прогласена и за најдобра кадетка во Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG