Достапни линкови

Гласање по пошта во САД


Гласање по пошта во САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

На престојните претседателски избори во САД, што ќе се одржат на почетокот на ноември годинава, се очекува голем број граѓани да го дадат својот глас преку пошта. Главна причина е стравот од коронавирусот. Некои се загрижени од можна манипулација со ваквите гласови.

XS
SM
MD
LG