Достапни линкови

Бизнис политика или политички бизниси на Иран во Западен Балкан?


Бизнис политика или политички бизниси на Иран во Западен Балкан?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Иран е еден од тивките геополитички играчи на Балканот, но и еден од партнерите на Путин за ширење на антизападното влијание на Балканот, велат аналитичарите. Техеран го гледа Западен Балкан како врата за своите бизниси кон Европа, но дали низ неа ќе носи само бизнис или и политика и идеологија?

XS
SM
MD
LG