Достапни линкови

Арапски инвестиции за арапска политика во Западен Балкан?


Арапски инвестиции за арапска политика во Западен Балкан?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Колку и да звочи неверојатно, но освен Русија, Турција и Кина, заинтересирани за ширење на своето политичко влијание на Балканот се и Обединетите Арапски Емирати и Саудиска Арабија. Експертите го делат на две групи - Арапи бизнисмени и идеологизирани Арапи. Што прават тие во Западен Балкан?

Категории

XS
SM
MD
LG