Достапни линкови

Битка со мудрости: Демонстрантите стануваат креативни во Белорусија

Луѓето кои излегоа на улиците во Белорусија и на други места низ светот за да протестираат против изборите нашироко оценети како лажирани, не само што го користат својот глас за да го искажат својот гнев кон владата. Тие исто така го користат својот дух за да создадат остри критички, понекогаш и забавни пораки.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Фејсбук форум

Категории

XS
SM
MD
LG