Достапни линкови

16x9 Image

Пелагија Стојанчова

Новинарската кариера ја започна како радио водител на музичка емисија во локалното радио во Кратово. Во 2008 година работеше како новинар за култура и образование во бесплатниот дневен весник Шпиц. Од јануари 2009 работи како дописник за Радио Слободна Европа.

Автор Пелагија Стојанчова

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG