Достапни линкови

Скопје безбедно и чисто пред состанокот на ОБСЕ


Скопје безбедно и чисто пред состанокот на ОБСЕ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

На Министерскиот совет на ОБСЕ, чиј домаќин е Северна Македонија, најавени се делегации од над 50 земји во светот, со околу 1.000 учесници. Поради тоа има и силно полициско обезбедување, со предвиден висок степен на безбедност.

Категории

XS
SM
MD
LG