Достапни линкови

Протест за поголеми плати - „колку за функционерите, толку и за нас“


Протест за поголеми плати - „колку за функционерите, толку и за нас“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Вработени во судската и јавнообвинителската администрација, Фондот за здравство и Канцеларијата на народниот правобранител и други денеска (24 ноември) излегоа на протест пред Собранието, Министерството за правда и Владата. Тие бараат повисоки плати и враќање на додатоците за плата. Од пред Собранието тие ги повикаа пратениците од сите политички партии, пред кои веќе е предлог буџетот за следната година, да ги поддржат во нивните барања за покачување на платите.

Категории

XS
SM
MD
LG