Достапни линкови

16x9 Image

Кенан Мимидиновски

Кенан Мимидиновски, роден 1954 во Дебар. Завршил Правен факултет во Скопје, а со новинарство професионално се занимава 30 години. Најпрвин во Радио Дебар како новинар, а подоцна 12 години и како главен и одговорен уредник. Бил дописник на МРТ од Тирана, а има работено и за МИА, Макфакс, Телма, Вечер, Време и други медиуми. Дописник на Радио Слободна Европа од Дебар е од 2001 година.

Автор Кенан Мимидиновски

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG