Достапни линкови

ФОТО РЕПОРТАЖА - Кризна состојба во Дебар, 14 март

Во општините Дебар и Центар Жупа е воведена кризна состојба, односно ограничување на движењето, откако беа регистрирани уште четири нови случаи на коронавирус. Владата соопшти дека на тие што не ги почитуваат препораките за спречување на ширење на болеста им се заканува казна затвор.

Денеска низ Дебар празни улици и пазари, по некоја отворена продавница и ретки минувачи со маски.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Кенан Мимидиновски

Кенан Мимидиновски, роден 1954 во Дебар. Завршил Правен факултет во Скопје, а со новинарство професионално се занимава 30 години. Најпрвин во Радио Дебар како новинар, а подоцна 12 години и како главен и одговорен уредник . Дописник на Радио Слободна Европа од Дебар е од 2001 година.

XS
SM
MD
LG