Достапни линкови

16x9 Image

Александар Самарџиски

Александар Самарџиски ја започнал новинарската кариера во дневниот весник „Нова Македонија“ во 2014 година. Потоа работел како новинар во порталот „Плусинфо“ и во интернет-изданието на „360 степени“. Од септември 2023 година работи како новинар во Радио Слободна Европа. 

Автор Александар Самарџиски

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG