Достапни линкови

Висококатници му ја одземаат душата на Златибор


Висококатници му ја одземаат душата на Златибор
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Активисти и жители велат дека најпосетуваното планинско одморалиште во Србија, Златибор, е под закана од прекумерен развој. Локалните власти велат дека се обидуваат да привлечат милион посетители годишно.

Категории

XS
SM
MD
LG