Достапни линкови

Украински пензионери кои побегнаа од окупирани територии


Украински пензионери кои побегнаа од окупирани територии
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Двајца стари селани во регионот Доњецк избраа да избегаат од руската окупација на нивното село одејќи пеш преку линијата на фронтот во април. Иван Вивсјаник (88) немал интерес за рускиот пасош што му било кажано да го прифати, а истото го чувствувала и Лидија Степанивна (98).

Категории

XS
SM
MD
LG