Достапни линкови

Украинки ги надминуваат стравот и предрасудите за рудниците да останат отворени


Украинки ги надминуваат стравот и предрасудите за рудниците да останат отворени
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Шестотини рудари беа регрутирани во украинската армија од рудник кој е 370 метри под земјата, во близина на Павлоград, во областа Днепропетровск. Жените пополнија многу од празните места откако владата го смени законот за да им дозволи да работат под земја, во обид рудниците да продолжат да работат.

Категории

XS
SM
MD
LG