Достапни линкови

Украинските сили се утврдуваат на линијата на фронтот


Украинските сили се утврдуваат на линијата на фронтот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Украинските сили градат стотици километри утврдени ровови долж линиите на фронтот за да се обидат да го спречат руското напредување. Во еден дел од регионот Харкив, мрежа од тунели служи како добро опремен подземен гарнизон за војниците стационирани таму, за она што би можело да биде засилена руска офанзива на пролет.

Категории

XS
SM
MD
LG