Достапни линкови

Теодора урива стереотипи на градилиште


Теодора урива стереотипи на градилиште
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Скопјанката Теодора работи во средина каде мажите се убедливо доминанти според бројноста. Но, ниту ова, ниту коментарите на околината дека на градежен објект е небезбедно или дека не е добро да соработува само со мажи не ја одвратиле од идејата да го следи својот сон. Има диплома за машински инженер и намера да ги избрише стереотипните бариери кои професиите ги делат на женски и машки.

Категории

XS
SM
MD
LG