Достапни линкови

Таџикистан со листа на професии забранети за жени


Таџикистан со листа на професии забранети за жени
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Таџикистан го намали бројот на работни места што им се забранети на жените. Сепак, и новата листа сè уште вклучува 194 професии и видови на работа што жените не можат да ги работат, што е помалку од претходните 334.

Категории

XS
SM
MD
LG