Достапни линкови

Продавач на „Лице в лице“: „Никој не веруваше во мене, но јас успеав“


Продавач на „Лице в лице“: „Никој не веруваше во мене, но јас успеав“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Деветнаесетгодишниот Кристијан Пешевски веќе една година на скопските улици го продава списанието „Лице в лице“. Ова искуство, вели, му го сменило животот на многу подобро. Има нови познанства, финансии за остварување на желбите, но и чувство дека оди во добар правец.

Категории

XS
SM
MD
LG