Достапни линкови

Подземно образование: Градинки во метрото во Харкив


Подземно образование: Градинки во метрото во Харкив
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Украинскиот град Харкив отвори детски градинки во метрото за да помогне во заштита на младите ученици од руските воздушни напади. Групи деца поминуваат по два часа секој викенд во импровизираните објекти, каде ги учат основите на математика, пишување и цртање. Во изјава за РСЕ, официјален претставник на Харкив рече дека речиси 700 семејства се пријавиле за место во ваквите градинки.

Категории

XS
SM
MD
LG