Достапни линкови

Последици од најновото руско гранатирање врз Харкив

Станбена зграда во центарот на градот Харкив, во источна Украина, беше погодена од руски проектил, при што загина 10-годишно момче, а 16 беа повредени. изјави на 6-ти октомври министерот за внатрешни работи на Украина.


Оваа фотографија може да биде вознемирувачка - Отвори
Спасувачките екипи го извадија телото на 10-годишно момче. Тимофи, кој беше убиен во нападот што погоди зграда во центарот на Харкив, изјавија на 6 октомври градоначалникот Ихор Терехов и регионалниот гувернер Олех Синјехубов.

"Детето е пронајдено под урнатините на станбена зграда. За жал мртво. Сочувство до родителите и роднините", напиша Терехов на Телеграм.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG