Достапни линкови

Руски напади врз цивилни објекти во Харкив и Одеса


Руски напади врз цивилни објекти во Харкив и Одеса
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Руски воздушни напади врз станбени згради во украинските градови Харкив доцна на 16 јануари и Одеса рано на 17 јануари, предизвикувајќи голема штета. Во Харков, најмалку 17 се ранети во ракетен напад.

Категории

XS
SM
MD
LG