Достапни линкови

Хероите кои спасија десетици животи по масакрот во Москва


Хероите кои спасија десетици животи по масакрот во Москва
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Среде пукањето на концертот во Москва, три лица се спасија не само себеси, туку и повеќе од 100 други. Петнаесетгодишно момче од Киргистан, четиринаесетгодишен Русин и еден Узбекистанец кој работел како келнер во Градското собрание „Крокус“ се хероите кои спречија поголем ужас.

Категории

XS
SM
MD
LG