Достапни линкови

Фрли ѓубре - земи награда


Фрли ѓубре - земи награда
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Во ова издание на „Иноватори“ ви ги претставуваме иноваторот Димитрија Ангелков од Кавадарци и неговата иновација „Паметна канта за селектирање на отпадоци која работи со вештачка интелигенција и наградува“. Ангелков вели дека, „верувале или не, ова е првата паметна канта во светот која за фрлен отпад подарува храна за домашни миленичиња“.

Категории

XS
SM
MD
LG