Достапни линкови

Двајца Французи, загинати според руски медиуми, зборуваа за РСЕ


Двајца Французи, загинати според руски медиуми, зборуваа за РСЕ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Двајца француски државјани изјавија за РСЕ дека се живи и дека се во Франција, и покрај тврдењата на руските државни медиуми дека биле во украинскиот град Харкив за време на рускиот ракетен напад на 16 јануари. Руското Министерство за одбрана тврди дека 60 „Странските борци“, повеќето од нив Французи, беа елиминирани со прецизен удар врз една зграда.

Категории

XS
SM
MD
LG