Достапни линкови

Бучава во Скопје опасна по здравјето - забави на отворено, станари во затворено


Бучава во Скопје опасна по здравјето - забави на отворено, станари во затворено
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:56 0:00

Од едната страна - угостителски објекти, бучава од музика и џагор на гости на летните тераси низ Скопје. Од другата, револтирани граѓани кои живеат во близина. Мерките на институциите немаат ефект, а лекарите предупредуваат дека изложеноста на бучава носи ризик по здравјето.

Категории

XS
SM
MD
LG