Достапни линкови

Авганистански фудбалски мајстор во слободен стил на улиците на Иран


Авганистански фудбалски мајстор во слободен стил на улиците на Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Без разлика дали со вртење на десетина фудбалски топки одеднаш или со балансирање на една на столб додека вози мотор, Џамшид Наими верува дека ќе стане ѕвезда. Засега, тој е бегалец од Авганистан кој ги покажува своите вештини во слободен стил на улиците на Иран. Но, еден ден се надева дека ќе стане славен.

Категории

XS
SM
MD
LG