Достапни линкови

ММФ: Грција на добар пат да ја стабилизира економијата


Грција е на добар пат да ја стабилизира нејзината економија, но ќе биде потребно време за буџетското заздравување на земјата. Ова, како што соопшти радио Атина, го изјави директорот за фискална политика на Меѓународниот монетарен фонд Карло Котарели, при претставувањето на извештајот на фондот за буџетската состојба на светската економија. Според извештајот на ММФ, буџетскиот дефицит на Грција за оваа година ќе биде 7,4 насто.
XS
SM
MD
LG