Достапни линкови

Двојно водство на Силјановска пред Пендаровски во првиот круг


Двојно водство на Силјановска пред Пендаровски во првиот круг
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат на СДСМ, ќе се соочат во вториот круг од претседателските избори на 8 мај, истовремено со парламентарните избори во Северна Македонија,.Според резултатите, од преброени 89, 98 отсто од избирачките места, Силјановска освоила 324. 177 гласови а Пендаровски 161. 393 гласови.

Категории

XS
SM
MD
LG