Достапни линкови

Прес-конференција на МВР и Обвинителство за убиството на Вања Ѓорчевска


Прес-конференција на МВР и Обвинителство за убиството на Вања Ѓорчевска
please wait

No media source currently available

0:00 0:47:37 0:00

Седум дена по пријавувањето дека исчезнала, синоќа било пронајдено безживотното тело на 14-годишната вања Ѓорчевска од Скопје. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, и обвинителот Гаврил Бубевски, на денешната прес-конференција рекоа дека Вања била грабната за изнуда, но дека во паника била убиена, а осомничениот за убиството е во бегство во странство

Категории

XS
SM
MD
LG