Достапни линкови

Дом на иднината - Би живееле ли во куќа направена од габи?


Дом на иднината - Би живееле ли во куќа направена од габи?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Група архитекти од Лондон сака да создаде нов тип на градежен материјал од мицелиум, со користење на дрвени калапи направени на 3Д принтер. Вака, тие се надеваат дека ќе се помогне во намалување на емисиите на јаглерод од градежната индустрија.

Категории

XS
SM
MD
LG