Достапни линкови

Поплавени домови и згради во северот на Косово

Неколку градови во северот на Косово се соочуваат со поплави како последица на обилните дождови. Најпогоден од поплавите според информациите е градот Скендерај, каде локалните власти прогласија вонредна состојба.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG