Достапни линкови

Лукаревска - Оптимист сум дека уставните измени може да поминат


Лукаревска - Оптимист сум дека уставните измени може да поминат
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:40 0:00

Има многу прогресивни сили коишто сакаат да одат напред и затоа сум оптимист дека може да поминат уставните измени, вели Сања Лукаревска, директорка на УЈП и заменик-претседател на СДСМ во интервју за РСЕ. Таа очекува пратениците кои мислат добро за државата дека ќе гласаат за тие уставни измени.

Категории

XS
SM
MD
LG