Достапни линкови

НЕ за францускиот предлог - Македонија не ја даваме


НЕ за францускиот предлог - Македонија не ја даваме
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Неколку илјади граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ. Вчера премиерот Димитар Ковачевски отвори широки консултации за понуденото решение за отворање на преговорите со ЕУ

Категории

XS
SM
MD
LG