Достапни линкови

Француски предлог - Ковачевски vs. Мицкоски


Француски предлог - Ковачевски vs. Мицкоски
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека историските прашања и Протоколот од Договорот за добрососедство не се дел од преговарачката рамка. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски пак кажа дека предлогот не е добар и дека се работи за дипломатски нокаут

Категории

XS
SM
MD
LG