Достапни линкови

Џикиќ: Отворен Балкан треба да се вклопи во активностите на ЦЕФТА


Џикиќ: Отворен Балкан треба да се вклопи во активностите на ЦЕФТА
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:00 0:00

Отворен Балкан во одреден момент би требало да се вклопи во активностите на ЦЕФТА под услов во склоп на Берлински процес или заедничкиот регионален пазар да се откочат одредени политички прашања кои ја блокираат функционалноста на овие две иницијативи, вели Емир Џикиќ од ЦЕФТА.

Категории

XS
SM
MD
LG