Достапни линкови

Ковид маски и брзи тестови - нов „декор“ на плажите


Ковид маски и брзи тестови - нов „декор“ на плажите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Ново истражување на австралискиот Универзитет „Нотр Дам“, откри дека политиките на државата и локалната власт во Западна Австралија за намалување на пластиката функционираат. Но, научниците предупредија дека областа се соочува со уште еден предизвик - ѓубре од маски и брзи тестови за антиген, што ја преплавуваат околината.

Категории

XS
SM
MD
LG