Достапни линкови

Геј парада во Ерусалим под силно полициско обезбедување


Геј парада во Ерусалим под силно полициско обезбедување
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Низ улиците на Ерусалим маршираа илјадници за време на годишната Геј парада на гордоста. Планираната рута ја обезбедуваа 2400 полицајци, откако според израелските медиуми, организаторите на маршот добиле смртни закани на Твитер и Фејсбук.

Категории

XS
SM
MD
LG