Достапни линкови

Кога медицинските лица би „прелетувале“ до пациентите


Кога медицинските лица би „прелетувале“ до пациентите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Како да се стигне до пациент кому му треба итна помош, на критична, оддалечена локација, за само неколку минути, наместо за дури неколку часови? Британската компанија Gravity Industries вели дека има одговор на ова прашање - со летачки костум.

Категории

XS
SM
MD
LG