Достапни линкови

Во Истанбул разговори меѓу Москва и Киев


Во Истанбул разговори меѓу Москва и Киев
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Денеска во Истанбул почнаа дводневни преговори меѓу украинските и руските претставници со цел да се стави крај на војната. Турскиот претседател Реџеп таип Ердоган изјави дека разговорите треба да бидат пат за средба меѓу лидерите на Украина и Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG