Достапни линкови

Оштетени возила, објекти и остатоци од руско оружје во Киев


Оштетени возила, објекти и остатоци од руско оружје во Киев
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Руската војска вчера влезе во главниот град на Украина. На улиците во Киев денеска може да се забележи оштетена руска воена опрема во близина на една метро станица, како и искршени прозорци на станбени згради, продавница и пошта.

Категории

XS
SM
MD
LG