Достапни линкови

Халили – Не може поединец да ги продаде националните интереси со Бугарија


Халили – Не може поединец да ги продаде националните интереси со Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:37 0:00

Ние имаме Декларација во Собранието со консензус на сите партии и политичките сили се должни таа платформа да ја спроведуваат во преговорите и нема што да се плашиме дека може поединец да ги продаде националните интереси, вели претседателот на Советот на амбасадори Мухамед Халили.

Категории

XS
SM
MD
LG