Достапни линкови

Авганистанска симфонија во егзил


Авганистанска симфонија во егзил
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Младата авганистанска музичарка Марзиа Анвари полека се привикнува на новата виола, откако старата ја остави дома, кога во август избега од Талибанците и дојде во Катар. Виолистката се надева дека еден ден ќе може да ја промени својата земја преку музика и да го одржи во живот нејзиното културно наследство, заедно со другите членови на Авганистанскиот национален институт за музика, кои беа евакуирани со помош на Катар.

Категории

XS
SM
MD
LG