Достапни линкови

Бајден и Путин се состанаа во Женева


Бајден и Путин се состанаа во Женева
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин се состанаа во Вилата Ла Гранж во Женева. Најнапред тие пред вилата беа поздравени од швајцарскиот претседател, по што имаше мала средба на која учествуваа Бајден, Путин, државниот секретар на САД Ентони Блинкен и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, со преведувач за секоја страна. Разговорите во кои се вклучени и повеќе високи соработници се очекува да траат неколку часови.

Категории

XS
SM
MD
LG