Достапни линкови

Софиски оперски претстави под маски и на растојание


Софиски оперски претстави под маски и на растојание
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Бројот на заразени од коронавирусот во Бугарија се покачува, но оперските, како и концертните и кино салите работат под строги правила за заштита од вирусот. Оркестрите во оперите пак се соочуваат со предизвик за гласноста на музиката во сала со најмногу 250 посетители.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG