Достапни линкови

Еко куќи направени со 3Д принтер


Еко куќи направени со 3Д принтер
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Два 3Д принтери работеле околу 200 часа за изградба на еко куќи во Равена, северна Италија. Тимот зад овој проект објасни дека користеле одржливи и еколошки материјали. Поточно, ископале земја, која ја исушиле и измешале со оризова вода и стабилизатори за да добие цврстина. Принтерите ги надгледувале двајца работници, едниот за техничка поддршка и другиот за мониторирање на материјалите.

XS
SM
MD
LG