Достапни линкови

Заштита на работничките права е наш приоритет


Заштита на работничките права е наш приоритет
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:49 0:00

Мерките за справување со последиците од корона пандемијата се точно насочени кон зачувување на секое работно место, вели министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска. Таа уверува и дека парите кои се земаат како државна помош се доволни за да се лекуваат соодветно од ковид19.

XS
SM
MD
LG