Достапни линкови

Протести во Ереван откако Ерменија и Азербејџан постигнаа примирје


Протести во Ереван откако Ерменија и Азербејџан постигнаа примирје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Стотици ерменци упаднаа во владата во главниот град Ереван рано во вторникот во знак на протест против одлуката на премиерот Никол Пашинијан за запирање на борбите во Нагорно Карабах. Илјадници луѓе се слеаја на главниот плоштад во градот, извикувајќи „Нема да ја предадеме нашата земја“.

Категории

XS
SM
MD
LG