Достапни линкови

Од дебатата - Трамп и Бајден за коронавирусот


Од дебатата - Трамп и Бајден за коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп и кандидатот на демократите за претседател Џо Бајден излегоа на нивната прва телевизиска дебата, хаотично 90-минутно вербално претставување кое ги истакна различните стилови на двајцата претседателски кандидати. Во дебатата која опфати низа прашања меѓу кои и пандемијата на коронавирусот.

XS
SM
MD
LG