Достапни линкови

По пет години, Балканот сè уште е пат на надеж за мигрантите


По пет години, Балканот сè уште е пат на надеж за мигрантите
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:53 0:00

Во 2015 година, стотици илјади мигранти и бегалци го минаа Балканот во колони, пристигнувајќи на полуостровот преку Грција пред да тргнат кон север. Рутата беше официјално затворена според договорот меѓу Брисел и Турција во 2016 година. Но, во реалноста, движењето на мигрантите на Балканот никогаш не запре.

XS
SM
MD
LG