Достапни линкови

Трамп - Од политичко изненадување до кандидатура за втор мандат


Трамп - Од политичко изненадување до кандидатура за втор мандат
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:44 0:00

Доналд Трамп им беше добро познат на Американците како бизнисмен и ТВ ѕвезда кога во 2016 година оствари изненадувачка победа како кандидат на Републиканската партија. Сега бара втор претседателски мандат во изборната година обележана со пандемија на коронавирус и домашни немири.

Категории

XS
SM
MD
LG